Praktyczne informacje

Odzież zawodowa

Dołożyliśmy wszelkich starań, aby odzież którą będziesz nosić w trakcie pracy, była wykonana z najwyższej jakości materiałów bezpiecznych dla skóry, była starannie wykończona i zgodna z najnowszymi trendami mody zawodowej oraz wymogami BHP.

Dobór rozmiaru:

przy każdym produkcie umieściliśmy informacje na temat rozmiarów naszej odzieży.

Przed zakupem prosimy o zapoznanie się z tabelą lub o kontakt z naszym biurem handlowym.

https://odziezmedyczna.joke.pl/tabela-rozmiarow

Aby zakupiony produkt służył Ci jak najdłużej, prosimy o przestrzeganie instrukcji prania i prasowania odzieży.

Przed przystąpieniem do pierwszego prania oraz późniejszego prasowania, prosimy o dokładne zapoznanie się
z informacjami umieszczonymi poniżej oraz z oznaczeniami na metkach:

- skład tkaniny

- temperatura prania

- temperatura prasowania

Przed praniem należy usunąć z odzieży wszelkie paski, dodatki, a także opróżnić kieszenie.

Ubrań zawodowych nie należy prać z ubraniami, których używamy na co dzień, poza miejscem pracy.

Odzież powinna zostać wcześniej posegregowana według koloru, rodzaju tkaniny oraz temperatury prania.

Ubrania w ciemnych kolorach powinny zostać przewrócone na lewą stronę.

Odzież  powinna być prana w możliwie jak najwyższej temperaturze zalecanej przez producenta.

Według badań, pranie odzieży specjalistycznej przez co najmniej 10 minut w temperaturze 60 stopni Celsjusza umożliwia pozbycie się z niej ponad 90 proc. wszystkich szkodliwych dla zdrowia ludzkiego mikroorganizmów. Do prania odzieży zawodowej należy używać specjalnych środków piorąco-dezynfekujących dostępnych na rynku.

Niektóre ubrania mogą mieć tendencje do farbowania. Aby tego uniknąć, należy takie ubrania przed praniem włożyć do miski z zimną wodą, w której znajduje się niewielka ilość octu lub dodać trochę octu do ostatniego płukania w pralce automatycznej. Jest to bardzo dobry środek utrwalający barwniki, natomiast zimna woda doskonale zatrzymuje barwnik w materiale.

Suszenie

Odzież powinna być suszona w przewiewnym miejscu, żakiety powieszone na wieszakach, a spódnice i spodnie na specjalnie przeznaczonych do tego wieszakach z klipsami.

Nie należy suszyć odzieży w bezpośrednim słońcu lub w pobliżu emiterów ciepła.

Prasowanie

Przed przystąpieniem do prasowania prosimy sprawdzić skład tkaniny oraz informacje związane z temperaturą prasowania umieszczone na metce wszytej w wewnętrzną stronę odzieży lub zapoznać się z dołączoną do produktu ulotką informacyjną.

Obuwie zawodowe z pianki

Mycie ręczne obuwia można przeprowadzać w przeznaczonym do tego celu pomieszczeniu, wykorzystując do tego celu dwukomorowy zlewozmywak. Każdy but należy myć pojedynczo: opłukać w letniej wodzie (usunięcie zanieczyszczeń białkowych), a następnie w ciepłej wodzie, stosując szczotki przeznaczone wyłącznie do tego celu. Po zakończeniu mycia użyte szczotki należy zdezynfekować, wypłukać i wysuszyć. Obuwie należy dokładnie wypłukać i osuszyć.

Obuwie bez klejonej podeszwy można prać w pralce do temperatury 30 stopni w delikatnych środkach piorących – modele: Original, Skoll, Loki, Sonic, Freya

Mycie – obuwie skórzane

Nie należy namaczać obuwia w wodzie z proszkiem i mydłem, ponieważ może to uszkodzić strukturę skóry i zniszczyć warstwę ochronną. Nie wolno prać obuwia skórzanego w pralce – może to spowodować odkształcenie materiału i rozklejenie podeszwy.

Wierzchnią część butów należy czyścić wilgotna szmatką. Obuwie powinno zostać odstawione do całkowitego wyschnięcia w temperaturze pokojowej.

Obuwie może być dezynfekowane przy pomocy urządzeń do dezynfekcji obuwia dostępnych na rynku i posiadających odpowiednie atesty.

Prosimy pamiętać o regularnym wietrzeniu butów skórzanych.

1pxdo góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl