Odzież zawodowa
Dołożyliśmy wszelkich starań, aby odzież którą będziesz nosić w trakcie pracy, była wykonana z najwyższej jakości materiałów bezpiecznych dla skóry, była starannie wykończona i zgodna z najnowszymi trendami mody zawodowej oraz wymogami BHP.
Dobór rozmiaru:
przy każdym produkcie umieściliśmy informacje na temat rozmiarów naszej odzieży.
Przed zakupem prosimy o zapoznanie się z tabelą lub o kontakt z naszym biurem handlowym.
https://odziezmedyczna.joke.pl/tabela-rozmiarow
Aby zakupiony produkt służył Ci jak najdłużej, prosimy o przestrzeganie instrukcji prania i prasowania odzieży.
Przed przystąpieniem do pierwszego prania oraz późniejszego prasowania, prosimy o dokładne zapoznanie się
z informacjami umieszczonymi poniżej oraz z oznaczeniami na metkach:
- skład tkaniny
- temperatura prania
- temperatura prasowania
Przed praniem należy usunąć z odzieży wszelkie paski, dodatki, a także opróżnić kieszenie.
Ubrań zawodowych nie należy prać z ubraniami, których używamy na co dzień, poza miejscem pracy.
Odzież powinna zostać wcześniej posegregowana według koloru, rodzaju tkaniny oraz temperatury prania.
Ubrania w ciemnych kolorach powinny zostać przewrócone na lewą stronę.
Odzież powinna być prana w możliwie jak najwyższej temperaturze zalecanej przez producenta.
Według badań, pranie odzieży specjalistycznej przez co najmniej 10 minut w temperaturze 60 stopni Celsjusza umożliwia pozbycie się z niej ponad 90 proc. wszystkich szkodliwych dla zdrowia ludzkiego mikroorganizmów. Do prania odzieży zawodowej należy używać specjalnych środków piorąco-dezynfekujących dostępnych na rynku.
Niektóre ubrania mogą mieć tendencje do farbowania. Aby tego uniknąć, należy takie ubrania przed praniem włożyć do miski z zimną wodą, w której znajduje się niewielka ilość octu lub dodać trochę octu do ostatniego płukania w pralce automatycznej. Jest to bardzo dobry środek utrwalający barwniki, natomiast zimna woda doskonale zatrzymuje barwnik w materiale.
Suszenie
Odzież powinna być suszona w przewiewnym miejscu, żakiety powieszone na wieszakach, a spódnice i spodnie na specjalnie przeznaczonych do tego wieszakach z klipsami.
Nie należy suszyć odzieży w bezpośrednim słońcu lub w pobliżu emiterów ciepła.
Prasowanie
Przed przystąpieniem do prasowania prosimy sprawdzić skład tkaniny oraz informacje związane z temperaturą prasowania umieszczone na metce wszytej w wewnętrzną stronę odzieży lub zapoznać się z dołączoną do produktu ulotką informacyjną.
Obuwie zawodowe z pianki
Mycie ręczne obuwia można przeprowadzać w przeznaczonym do tego celu pomieszczeniu, wykorzystując do tego celu dwukomorowy zlewozmywak. Każdy but należy myć pojedynczo: opłukać w letniej wodzie (usunięcie zanieczyszczeń białkowych), a następnie w ciepłej wodzie, stosując szczotki przeznaczone wyłącznie do tego celu. Po zakończeniu mycia użyte szczotki należy zdezynfekować, wypłukać i wysuszyć. Obuwie należy dokładnie wypłukać i osuszyć.
Obuwie bez klejonej podeszwy można prać w pralce do temperatury 30 stopni w delikatnych środkach piorących – modele: Original, Skoll, Loki, Sonic, Freya
Mycie – obuwie skórzane
Nie należy namaczać obuwia w wodzie z proszkiem i mydłem, ponieważ może to uszkodzić strukturę skóry i zniszczyć warstwę ochronną. Nie wolno prać obuwia skórzanego w pralce – może to spowodować odkształcenie materiału i rozklejenie podeszwy.
Wierzchnią część butów należy czyścić wilgotna szmatką. Obuwie powinno zostać odstawione do całkowitego wyschnięcia w temperaturze pokojowej.
Obuwie może być dezynfekowane przy pomocy urządzeń do dezynfekcji obuwia dostępnych na rynku i posiadających odpowiednie atesty.
Prosimy pamiętać o regularnym wietrzeniu butów skórzanych.