3 aspekty, jakie powinny wyróżniać męskie bluzy medyczne

3 aspekty, jakie powinny wyróżniać męskie bluzy medyczne

Bluzy medyczne noszone przez personel pracujący w szpitalach, przychodniach, czy też klinikach, przestały kojarzyć się z surowością oraz chłodnym profesjonalizmem. Dziś rynek odzieży medycznej oferuje szeroki asortyment bluz medycznych, spodni, czy też butów. Czym więc charakteryzuje się taki typ odzieży i co sprawia, że jest tak wyjątkowy? Przede wszystkim gwarantuje możliwie najwyższą wygodę użytkowania, co jest kluczowe ze względu na charakter wykonywanej przez medyków pracy. Szczególnie ważny jest wybór odpowiedniej bluzy – najważniejsze, by nie krępowała ona ruchów, a przy okazji budowała profesjonalny wizerunek osoby, która ją nosi. Poznaj 3 aspekty, jakie powinny wyróżniać męskie bluzy medyczne.

Idealna bluza medyczna dla mężczyzny – czyli jaka?

Do najważniejszych aspektów wyróżniających odzież medyczną wysokiej jakości, zalicza się oczywiście materiały, z jakich została ona uszyta. Warto poszukiwać więc bluz medycznych, które spełniają pewne wymogi dotyczące składu wykorzystanej tkaniny. Szerokim łukiem powinny być omijane przede wszystkim bluzy uszyte ze sztucznych, mało przewiewnych materiałów. Najlepszym rozwiązaniem jest zakup odzieży bawełnianej lub z wiskozy, gdyż cechują się one wyjątkową miękkością, a co ważniejsze – zapewniają niezbędną cyrkulację powietrza, co jest szczególnie istotne podczas pracy w ciasnych, dusznych pomieszczeniach, a także w trakcie upałów. Popularne stały się także bluzy medyczne, w których składzie znajduje się elana, poliester lub elastan. Gwarantują one świetny wygląd ubrań przez długi czas, wysoką odporność na zabrudzenia, dużą wytrzymałość, a ponadto szybsze schnięcie odzieży.

Kolejną niezwykle ważną kwestią jest dobór odpowiedniego kroju, a także rozmiaru bluzy. Największą popularnością cieszy się odzież o nieco luźniejszym lub prostym kroju, który w żaden sposób nie krępuje ruchów rąk, czy nóg – w przypadku spodni. Jest to niezwykle istotne, biorąc pod uwagę zadania, z którymi musi mierzyć się personel medyczny.

Czy bluza medyczna pomoże w budowie wizerunku?

Obecnie producenci odzieży medycznej prześcigają się w pomysłach na wyróżnienie swoich produktów. Nowoczesnym, a zarazem eleganckim rozwiązaniem, które pomoże w budowie wizerunku kompetentnego specjalisty, jest wykorzystanie ciekawych dodatków, np. kołnierzyków tradycyjnych lub tzw. stójki, mankietów, czy też naszywanych kieszonek. Są to drobiazgi, które zdobią i wyróżniają dany element ubioru na tle innych. Warto pamiętać także o możliwości wyrażania swojej osobowości przez kolory – popularnością cieszą się bluzy uszyte z barwionych materiałów, które pozwalają na odejście od utartych schematów mówiących, że odzież medyczna musi być biała.

1pxdo góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl