Gdzie i jak kupić odzież na praktyki studenckie w szpitalu?

Gdzie i jak kupić odzież na praktyki studenckie w szpitalu?

Praktyki studenckie przygotowujące do zawodu lekarza lub pielęgniarki odbywają się w szpitalach oraz innych placówkach medycznych. W związku z tym powstaje konieczność dostosowania swojego stroju do aktualnych wymogów, co w efekcie oznacza, że uniformy te muszą odpowiadać standardom odzieży medycznej noszonej przez lekarzy, pielęgniarki, czy też ratowników. Dowiedz się, gdzie kupić odzież na praktyki studenckie odbywające się w szpitalu oraz na co zwrócić uwagę podczas zakupów.

 

Na co zwrócić uwagę kupując odzież na praktyki w szpitalu?

Decydując się na zakup odzieży, która ma posłużyć jako uniform na czas praktyk studenckich w szpitalu, warto pamiętać o wymagających warunkach pracy personelu medycznego, który spędza w szpitalu wiele godzin, często w ciągłym ruchu i na przysłowiowych „najwyższych obrotach”. Odzież medyczna powinna więc charakteryzować się kilkoma ważnymi cechami pozwalającymi na komfortową pracę i realizację powierzonych zadań bez konieczności nieustannego poprawiania niewygodnego ubioru.

Na co więc zwrócić uwagę podczas zakupów odzieży na praktyki w szpitalu? Przede wszystkim powinny być to ubrania wykonane z tzw. oddychających tkanin, które umożliwiają odprowadzenie wilgoci ze skóry, a jednocześnie są wygodne i nie krępują ruchów, a także są odporne na gniecenie. Szpitalne uniformy najczęściej wykonywane są bawełny z domieszką innych materiałów, takich jak np. elana.

Ważnym elementem stroju personelu szpitalnego jest obuwie, które powinno być przede wszystkim wygodne. Buty skórzane, chociaż nieco droższe, pozwalają oddychać skórze i zapobiegają nadmiernej potliwości stóp. Warto zastanowić się nad zakupem modelu obuwia, którego konstrukcja odsłania tylną część stopy z jednoczesnym podtrzymaniem pięty – rozwiązanie te pozwoli uniknąć nadmiernego obciążenia stóp z zachowaniem bezpieczeństwa. Co istotne, obuwie medyczne powinno zapewniać dobrą amortyzację oraz być łatwe czyszczeniu.

Praktyki studenckie w szpitalu – gdzie kupić uniformy?

Odzież na praktyki studenckie w szpitalu powinna zostać zakupiona w profesjonalnym sklepie odzieży medycznej, który w swojej ofercie ma wszystkie niezbędne elementy ubioru – buty, spodnie, koszulki, fartuchy, czy też czepki. Serdecznie zapraszamy do sklepu internetowego Joke, gdzie znajdą Państwo szeroki wybór wysokiej jakości odzieży medycznej.

1pxdo góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl