Czym powinna charakteryzować się odzież do pracy laboratoryjnej?

Czym powinna charakteryzować się odzież do pracy laboratoryjnej?

Osoby pracujące w laboratorium, muszą zadbać o wybór odpowiedniego ubioru zapewniającego im ochronę przed niebezpiecznymi substancjami, z którymi mogą mieć kontakt. Ponadto fartuch oraz inne elementy garderoby powinny być wygodne, ponieważ to wpływa na wydajność oraz efektywność pracowników. Na jakie cechy odzieży zwrócić uwagę, aby mieć pewność, że sprawdzi się ona w laboratorium?

Dlaczego dobranie odpowiedniej odzieży laboratoryjnej jest tak istotne?

Bez odpowiedniej odzieży ochronnej nie zapewnimy sobie właściwego zabezpieczenia przed szkodliwymi substancjami, które pojawiają się w laboratorium niemal codziennie. Takie elementy garderoby jak np. fartuchy zabezpieczają naszą skórę, a nierzadko też inne ubrania. Ponadto dają pewność, że badane próbki również nie zostaną zanieczyszczone. Oprócz tego, tak jak zostało wspomniane, odpowiednio dobrane fartuchy laboratoryjne oraz pozostałe ubrania pozwalają na swobodne ruchy, a tym samym, komfortowe wykonywanie swoich obowiązków.

Co powinno wyróżniać garderobę do pracy laboratoryjnej?

Podczas wyboru garderoby do pracy w laboratorium warto zwrócić uwagę przede wszystkim na:

  • materiał, z jakiego została wykonana odzież — należy wybierać modele, które pozwalają skórze oddychać, co znacząco wpływa na wygodę noszących ją osób. Oprócz tego istotne jest, żeby daną odzież można było bez trudu wyprać, również na wyższej temperaturze, co pozwoli na usunięcie z niej nie tylko zabrudzeń, lecz także zarazków;
  • krój ubrania — tak jak zostało wcześniej wspomniane, w pracy w laboratorium ważna okazuje się swoboda ruchów, dlatego dobrze sprawdzić, czy w danym stroju będzie można swobodnie się poruszać;
  • rozmiar fartucha lub innych części garderoby — właściwe dobranie wielkości odzieży wpływa na to, czy po jej ubraniu wyglądamy profesjonalnie.

Oprócz poświęcenia czasu na poszukanie właściwego ubrania warto zastanowić się też nad doborem odpowiedniego obuwia, które również jest ważne dla bezpieczeństwa i komfortu laborantów.

1pxdo góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl