Czym powinno charakteryzować się dobre obuwie medyczne?

Czym powinno charakteryzować się dobre obuwie medyczne?

Personel medyczny spędza wiele czasu na nogach, dlatego tak ważne w tej pracy są odpowiednie buty. Noszenie bezpiecznego i wygodnego obuwia podnosi komfort pracy zarówno w szpitalu, domach opieki, jak i w poradniach lekarskich. Sprawdź, jakie cechy spełniają dobre buty dla medyków.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze obuwia medycznego?

Cały strój, w tym buty, musi spełniać normy BHP odpowiednie dla danej placówki medycznej. Lekarze, pielęgniarki i pozostały personel medyczny ma ciągły kontakt z bakteriami i wirusami. Z tego względu ich buty muszą być antybakteryjne i łatwe w czyszczeniu. Trwały, nieporowaty materiał pozwala na wielokrotne dezynfekowanie obuwia.

Dobre buty medyczne wykonane są z wodoodpornego materiału. W przypadku częstego kontaktu z płynami ustrojowymi oraz silnymi środkami chemicznymi warto zdecydować się na zamknięte obuwie. Ochroni stopy i zapobiegnie przedostaniu się płynów od góry.

Obecnie dostępne są różne fasony butów medycznych. Dzięki temu łatwo dopasować je do warunków pracy, jak i osobistych preferencji. W Joke znajdziesz szeroki wybór odzieży medycznej, w tym obuwia. Oferujemy uniwersalne modele w białym kolorze, jak i kolorowe buty medyczne we wzory.

Cechy dobrych butów medycznych

Prawidłowe dopasowanie obuwia do konkretnej osoby gwarantuje komfort podczas pracy. Ma wpływ również na bezpieczeństwo. Ważne, żeby buty medyczne miały antypoślizgową podeszwę. W placówkach medycznych personel ma kontakt z różnymi wydzielinami i płynami. Antypoślizgowe obuwie zapobiega wywróceniu się na mokrej podłodze.

Buty medyczne muszą być wygodne, nie mogą uwierać, ani być za luźne. Powinny dopasowywać się do stopy. Najlepiej, kiedy obuwie medyczne ma możliwość regulacji. Należy zwrócić też uwagę na wyprofilowanie ortopedyczne. Dobre buty zapewnią właściwe podparcie dla pięty, co pozwoli na długą pracę na stojąco i w ruchu bez bólu nóg. Buty powinny również zapewniać odpowiednią cyrkulację powietrza. Wkładka z oddychającego materiału sprawi, że stopy nie będą się pociły.

1pxdo góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl