Najważniejsze elementy ubrania lekarskiego

Najważniejsze elementy ubrania lekarskiego

Ubrania stosowane przez pracowników placówek medycznych muszą spełniać odpowiednie wymagania co do materiału, z którego są wykonane czy kolorystyki. Strój ma zapewniać profesjonalny wygląd personelu, a także stanowić swego rodzaju wizytówkę placówki medycznej. Jednak niemniej ważne są jego funkcje dotyczące higieny i zabezpieczenia podczas wykonywania codziennych obowiązków przez pracowników. Jakie są najważniejsze elementy ubrania lekarskiego?

Fartuch

Wyobrażając sobie lekarza, większość z nas prawdopodobnie myśli o osobie ubranej w fartuch. Rzeczywiście jest to jeden z najważniejszych elementów ubrania lekarskiego. Fartuch medyczny zwykle zakładany jest na codzienną odzież, dlatego jego krój powinien być nieco luźniejszy. W naszej firmie szyjemy fartuchy z nowoczesnych tkanin, które odporne są na zużycie, dodajemy do nich również nieco elastanu, by były wygodne w użytkowaniu podczas codziennej pracy.

Spodnie, koszulki i obuwie

Spodnie czy koszulki to nieodłączny element stroju lekarskiego. Ubrania medyczne powinny przede wszystkim być wygodne. Dlatego spodnie, które oferujemy, są zapinane na suwak lub mają wygodną gumę w pasie. Materiał, z którego je szyjemy, jest odporny na działanie wysokich temperatur, dzięki czemu można je prać w 60 stopniach, co wpływa na ich czystość, a jest to szczególnie ważne podczas pracy w placówce medycznej. Podobnie jest w przypadku koszulek czy innych elementów odzieży. Dzięki zastosowaniu niekurczliwej bawełny można je prać nawet w 95 stopniach Celsjusza.

Niezwykle ważny jest też dobór odpowiedniego obuwia medycznego. Powinno ono być przede wszystkim lekkie, antybakteryjne, a utrzymanie go w czystości musi być łatwe. O szczegółowych wymaganiach dotyczących butów dla lekarzy stanowią przepisy BHP. Obuwie, które oferujemy, jest wyposażone w antypoślizgowe spody i jest odporne na wstrząsy oraz wchłanianie płynów i zapachów. Buty medyczne są również wygodne. Mają regulację tęgości i dobrze dopasowują się do stopy. Oprócz tego zapewniają odpowiednią cyrkulację powietrza, dzięki czemu nawet podczas używania ich przez wiele godzin, są komfortowe dla stopy.

 

1pxdo góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl