Nie tylko fartuch, czyli co można nosić w placówkach medycznych?

Nie tylko fartuch, czyli co można nosić w placówkach medycznych?

Biały fartuch to strój silnie kojarzony z pracownikami ochrony zdrowia. Jednak osoby pracujące w placówkach medycznych nie muszą ograniczać się jedynie do tego wyboru. Dzięki naszemu poradnikowi poznasz rodzaje odzieży medycznej i dowiesz się jakie wymagania musi spełniać.

Odzież medyczna dla mężczyzn

Odzież medyczna wykorzystywana jest w gabinetach lekarskich, szpitalach, poradniach, ale również w ośrodkach opieki czy salonach medycyny estetycznej. Powinna być schludna, a zarazem wygodna. Najbardziej eleganckim wyborem będzie marynarka medyczna. Świetnie sprawdzi się do niej zarówno koszula, koszulka polo, jak i zwykły bawełniany t-shirt.

Oprócz fartuchów i marynarek, pracownicy placówek medycznych mają do wyboru szereg innych opcji. Dla mężczyzn optymalny wybór to koszula medyczna. Zapewni większą swobodę pracy niż marynarka, a jednocześnie podkreśli profesjonalizm i wygląda schludnie.

Jeśli zależy ci przede wszystkim na wygodzie, doskonałym rozwiązaniem będzie męska bluza medyczna. W naszym sklepie dostępne są bluzy zakładane przez głowę oraz rozpinane: na suwak lub napy. Wszystkie bluzy posiadają duże, praktyczne kieszenie, przydatne podczas pracy w placówkach ochrony zdrowia.

Jakie stroje nadają się do pracy w szpitalu i innych placówkach medycznych?

Warto zwrócić uwagę na sposób wykonania odzieży i materiał użyty do jej wykonania. Ubrania medyczne dostępne w Joke wykonane są w 65% z tkaniny elana, co przekłada się na ich wytrzymałość. Materiał tego typu pozwala skórze oddychać, nie gniecie się, a równocześnie jest odporny na częste noszenie i pranie.

Zarówno fartuchy, spodnie, jak i bluzy medyczne powinny stanowić odpowiednią barierę dla bakterii, płynów ustrojowych i zapobiegać ich osadzaniu się na skórze. W zależności od pory roku i osobistych preferencji górna część odzieży medycznej może mieć długi lub krótki rękaw. Z kolei spodnie medyczne zawsze powinny mieć długie nogawki. Panie mogą pozwolić sobie na nieco większą swobodę i zdecydować się na spódnicę medyczną lub sukienkę.

1pxdo góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl